KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13846128
*
nr 1384 6128
Ernst Hällgren
(1889-1944), Sverige
Etsning, "Spelande faun". Motivet: ca 28x24 cm, yttermått inklusive ram: 50 cm
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 mars 2021
kl 19:44:54
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ernst hällgren etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:32
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:14
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:36
*
Ernst Hällgren
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
nr 1384 6128
Ernst Hällgren
(1889-1944), Sverige
Etsning, "Spelande faun". Motivet: ca 28x24 cm, yttermått inklusive ram: 50 cm
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 15 mars 2021 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ernst hällgren etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:32 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:14 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:36